Mix

Ibrahimoviću 500. gol u klupskoj karijeri, a Rebiću dva gola u 60 sekundi u visokoj pobjedi Milana

rebić milan ibrahimović Youtube Screenshot
rebić milan ibrahimović Youtube Screenshot Foto: Youtube Screenshot
Milan je kao dobro uštimana violina – protiv Crotonea su odsvirali usklađeno te pobijedili s rezultatom 4:0.Ibrahimović je u 30. minuti utakmice postigao gol za vodstvo, a to je ujedno bio i njegov 500. gol u klupskoj karijeri. Zlatan kao Zlatan, ni to mu nije bilo dovoljno, on je čovjek koji uvijek ide naprijed pa je u 64. minuti zabio za 2:0.Nakon dva pogotka Ibrahimovića, Ante Rebić stupa na scenu.U 69. minuti trese mrežu. Calhanogluov ubačaj iz kornera, Rebić uspijeva nadvisiti protivnike i zabija za produbljenje Crotoneove agonije.

Samo minutu kasnije, Rebić trese mrežu, još jednom na Calhanogluovu asistenciju.

Mandžukić je zamijenio Ibrahimovića u 77. minuti utakmice, ali je rezultat ostao isti do kraja utakmice. Mario je imao jednu vrhunsku priliku, ali su obrambeni igrač i vratar Crotonea zajedno uspjeli sačuvati mrežu.

Uštimana pobjeda, Milan je na vrhu Serie A s dva boda prednosti nad Interom.