Top 10 najisplativijih transfera sad već završene nogometne sezone
Kada se priča o transferima iz sezone 2014./2015., najčešće se spominju Jamesi Rodriguezi i Dejani Lovreni - skupi i dobri ili skupi i promašeni. Pogledajte naše odbrojavanje onih trećih - kupljenih za "siću" koji su se dokazali ove sezone kao najisplativije kupnje sezone.

10. Alexis Sanchez (Arsenal)
44 milijuna eura za zvijezdu kluba je niš’. Isplativost 4/5 Arsenal je osvojio FA kup i iduće godine će također biti dio Lige Prvaka. Za to je najzaslužniji Alexis Sanchez, čileanski reprezentativac koji je ovu sezonu vukao Arsenal kao nitko od odlaska velikog Henrya. Barcelona je dobila 44 milijuna eura od Arsenala, ali je još važnije ono što je Arsenal dobio – zvijezdu.
9. Cesc Fabregas (Chelsea)
Masa para, ali i masa svega ostalog. Isplativost 4/5 Diego Costa je ove sezone bio dobro pojačanje za Chelsea, ali mi i dalje vjerujemo da Mourinho ne bi došao do naslova da nije bilo Cesca Fabregasa i 33 milijuna eura potrošenih na njegov dolazak. Od šesnaeste godine je nastupao za Arsenal, gdje je i stekao ime, u Barceloni su ga seljakali po različitim pozicijama i po klupi, ali odgovorno tvrdimo da Cesc ove sezone igra u životnoj formi. Draže nam ga je gledati sretnog u omraženom klubu, nego beživotnog u Kataloniji.
8. Antoine Griezmann (Atletico Madrid)
Stavili bismo ga i na broj sedam, ali nekad šutira umjesto da doda. Stvar osobne preference. Isplativost 4/5 Atletico Madrid zna izabrati svoje napadače. Sve je počelo s Vierijem, nakon toga Jimmy Floyd Hasselbaink pa Aguero, Forlan, Falcao i posljednji u nizu je Diego Costa. Ove sezone su pogodili čak s dva igrača – Mandžukićem i Antoineom Griezmannom. Ipak smo se odlučili za Francuza kao najisplativiji transfer Atleticu, iako je cijena bila nemalih 30 milijuna eura. Zašto? 22 gola u 37 utakmica u Primeri, a sudjelovao je i u kreacijama brojnih uspješnih akcija. Samo mu je 24 godine i postoje samo dva scenarija s njim: ili će Atletico opet ubrati masne pare za njegov transfer ili će Griezmann nastaviti s ovakvom formom jer ne pokazuje nikakve znakove usporavanja.
7. Toni Kroos (Real Madrid)
Čini se da će biti nezamjenjiv u kraljevskom dresu. Isplativost 4/5
Najistaknutiji dolazak u kraljevskom klubu ove godine je onaj Jamesa Rodrigueza, ali za njega je izdvojena i pozamašna svota novca (80 milijuna eura). Mi smo se ipak odlučili za Tonija Kroosa kao najuspješniji transfer Reala jer je Nijemac sletio na Bernabeu za 25 milijuna eura i fantastično se uklopio. Još da ga Ancelotti ne davi toliko s obrambenim zadacima, Toni bi bio još bolji.
6. Stefano Sturaro (Juventus)
Još je velik put pred njim, ali Juve se usrećio ovom kupovinom. Isplativost 4/5
Talijanski vezni igrač Stefano Sturaro (22) je kupljen iz Genoe za 5.5 milijuna eura početkom ove sezone. Trebao je ostati čitavu sezonu na posudbi u svom matičnom klubu Genoi, ali je Juventus raskinuo posudbu u veljači. Od tog trenutka, Sturaro je skupio desetak kvalitetnih nastupa, a pokazao se kao igrač kojem je teško oduzeti loptu – bez obzira koliko protivnici pokušavali.
5. Grzegorz Krychowiak (Sevilla)
Ogromna pluća i srce. Zbog prezimena nažalost nikad neće biti zvijezda. Isplativost 5/5
Poljski defenzivni vezni, poljski Gennaro Gattuso – Grzegorz Krychowiak je stigao iz Reimsa u Sevillu za bijednih 5.5 milijuna eura. Čovjek otima lopte protivnicima kao da su klinci na školskom igralištu, a i ove sezone je zabio u finalu UEFA Europa Lige (za nas će to uvijek biti KUP UEFA!!!!) protiv Kalinićevog Dnjepropetrovska. Vrijednost mu je skočila na 12 milijuna eura, a pitanje je kolika će mu vrijednost biti nakon iduće sezone.
4. Nicolas Otamendi (Valencia)
A tek kad ga prodaju za 5 milijuna zlatnih poluga. Isplativost 5/5
O Otamendiju se nije pričalo puno. Dosad. Četiri sezone je Porto odbijao “prosce” koji su dolazili po argentinskog stopera Otamendija, ali nisu mogli izdržati i ove. Valencia je dala smiješnih 12 milijuna za Otamendijeve usluge, a izgledno je da će ga u nadolazećem prijelaznom roku prodati barem za dvostruki iznos. U ugovoru s Valencijom stoji da Otamendi može napustiti Mestallu za 50 milijuna eura. Manchester United je trenutno najuporniji, ali pokušavaju spustiti Otamendijevu cijenu. Isplativ transfer Valenciji će postati još isplativiji.
3. Juan Bernat (Bayern)
21 mu je godina tek. Isplativost 5/5
Juan Bernat je igrač star 21 godinu koji je za 10 milijuna eura zamijenio Valenciju Bayernom iz Munchena. Doveden je kao rezerva savršenom Davidu Alabi, ali je ubrzo pronašao put u prvih jedanaest i postao je igrač s najviše minuta ove sezone u minhenskom timu nakon Manuela Neuera. Guardiola je našao rješenje kako bi i Alaba i Bernat mogli igrati skupa, a Bayern je našao rješenje za lijevi bok. I to za narednih deset godina. U vrijeme kad se za prosječne igrače daje i po dvadesetak milijuna eura, ova kupnja je uvjerljivo jedna od najboljih ove sezone.
2. Marc-Andre ter Stegen (Barcelona)
2011. nije mogao ni sanjati Barcu. Isplativost 5/5
Imati ovako mladog (23) i zrelog vratara u momčadi je uistinu blagoslov, a pogotovo kad je doveden za “pišljivih” 12 milijuna eura. Claudio Bravo je stalna pojava na vratima Barce u La Ligi, a ter Stegen brani “samo” u Kupu kralja i Ligi prvaka, no pitanje je vremena kada će Bravo morati na klupu ako njemački mladić ovako nastavi. Čak je i Messi rekao da ter Stegen može postati najbolji vratar svijeta.
1. Jonas (Benfica)
Pobjednik ove sezone uvjerljivo po pitanju najisplativijeg transfera. Isplativost 6/5
Brazilski napadač Jonas nije pretjerano poznat u našim krajevima, nije superzvijezda o kakvima smo navikli slušati. No vrijedi izdvojiti da neke od tih superzvijezda nisu postigli tridesetak golova za svoj tim u svim natjecanjima. Jonasu je to pošlo za nogom. 30 golova u svim natjecanjima za Benficu. A došao je ljetos iz Valencije. Džabe.