Report

Vikend za pamćenje!

Aside Banners

Zakucavanja, trice i oproštaj Kobeja – o ovom NBA All Star vikendu će se pričati desetljećima

Piše , Objavljeno

NBA All Star vikend je najzabavnije vrijeme u godini. Nekima samo u košarkaškoj godini, a nekima i u kalendarskoj. U to vrijeme se stvaraju sjećanja, ruše se rekordi i svi su nasmiješeni. Nema straha od poraza, nema razmišljanja o ugovorima, samo radost igranja košarke.

Još jedna isprika izabranicama naših srdaca, ali NBA liga je kriva za uništeno Valentinovo, ne mi. Oni su izabrali vrijeme održavanja.

Držat ćemo se samo osnovnih događaja, ali All Star vikend je vrijeme i mjesto kada se sve događa svuda. Čak i da smo bili fizički u Torontu, ne bismo to mogli popratiti.

Slavnih faca u publici nije nedostajalo. Kevin Hart je opet bio najglasniji, Olivia Wilde je opet bila najslađa, a Spike Lee je opet prigovarao sucima natjecanja u zakucavanju. Igrači su predstavljali tenisice u All-Star colorwayu, željeli smo ih sve. Poprilično poseban vikend, nema šta.

Rising Stars

U petak je odigrana utakmica između USA i svjetske ekipe u kojoj su nastupili i naši Bogdanović i Hezonja. USA je savladao svijet, ali Hezonja se pokazao u dobrom izdanju.

Natjecanje u vještinama

Natjecanje u vještinama je uključivalo slalom s loptom između prepreka, dodavanje kroz vertikalno postavljen obruč, sprint na drugu stranu terena i polaganje te sprint natrag i tricu. Bilo je zanimljivo vidjeti DaMarcusa Cousinsa kako mu ispada lopta odmah pri prvoj prepreci. Naposljetku je pobijedio Karl Anthony Towns, mladić iz Minnesote koji je još jednom dokazao da je svijetla budućnost pred njim.

Natjecanje u tricama

Prije samog natjecanja, “posvađali su se” glumačka i komičarska zvijezda Kevin Hart te igrač Golden Statea Draymond Green. Navodno je Green obećao natjecanje u tricama malenom Hartu. Nakon malo trash talka, pojavio se i Michael Buffer, najpoznatiji spiker na svijetu, a ubrzo je počelo i šutiranje. Green je pogodio 12 poena. Hart je bio na redu. Ako nas sjećanje dobro služi, promašio je čitav prvi stalak od pet lopti, ali završio je također s 12 poena! Gledatelji nisu mogli vjerovati. Green je dobio “toranj” od nagrade koji je bio gotovo viši od Harta, a Hart je dobio vrpcu. Naravno da je sve to samo dio showa, čak nam je i bilo zabavno. Pogledajte duhovit i loše odglumljen video ispod.

Bilo je uzbudljivo, postavilo je ton za ostatak večeri. Dugo godina se ovako elitna ekipa nije okupila. Steph Curry, prvi igrač po pogođenim tricama ove sezone, njegov suigrač Klay Thompson koji je jednako ubojit, James Harden – drugi strijelac lige, J.J. Redick – nevjerojatan tricaš iz Clippersa, Devin Booker – najmlađi sudionik ovog natjecanja… Iako se očekivala laka pobjeda Stepha Currya, ipak je Klay Thompson, njegov “brat” iz Oaklanda (zovu ih “The Splash Brothers” jer splešaju k’o pravi), pokazao nevjerojatnu formu u finalnoj rundi i osvojio nagradu. Jedno od boljih natjecanja u tricama kojima smo svjedočili posljednje desetljeće.

Natjecanje u zakucavanju

Oh! Moj! Bože!

O ovom će se pričati godinama.

Slušali smo o letačkim dvobojima Wilkinsa i Jordana, čitali o njima, čak ih i susretali u stripu u časopisu Košarka, a kad nas je razvoj tehnologije doveo do Youtubea – te dvoboje nismo mogli prestati gledati.

Ovog All Star Weekenda smo dobili još jedan vrhunski dvoboj. Zach LaVine – branitelj naslova i Aaron Gordon – još jedan klinac željan dokazivanja.

Dva kruga zakucavanja nisu bila dovoljna za odluku o pobjedniku, pa ni tri… Tek nakon četiri zakucavanja, LaVine je obranio naslov te tako donio još jedan naslov u Minnesotu (uz onaj Karl Anthony Townsa iz skills natjecanja). Naslov koji je posvetio Flipu Saundersu, preminulom treneru koji ga je i doveo u Minnesotu 2014. godine.

Iako je LaVine pobijedio, Gordon je imao najnevjerojatnije zakucavanje koje smo ikad vidjeli u našim jadnim, debelim, nimalo skočnim životima.

Želimo mu povratak iduće godine i da nas iznenadi s još pokojim neviđenim kucanjem.

Ono što se događa danas je uspoređivanje dvoboja LaVinea i Gordona s onim Jordana i Wilkinsa. Bez obzira kakve će njihove karijere biti, LaVine i Gordon su priredili vraški show. Nema sumnje kako je ovo najbolje izdanje dvojice košarkaša na jednom dunk contestu. Da, viđali smo dominaciju nekih košarkaša zbog kojih se pojedina natjecanja u zakucavanjima smatraju klasicima (Vince Carter, Jason Richardson), ali dvojica košarkaša u ovakvom beast modeu? Tog nije bilo od Air Jordana i Dominiquea “Human Highlight Reela” Wilkinsa.

Pogledajte cijeli dvoboj u videu ispod.

Je li LaVine/Gordon natjecanje bolje od Jordan/Wilkins izdanja? Nema potrebe za usporedbom, ali u eri u kojoj su natjecanja u zakucavanju postala mlaka (Nate Robinson postavio rekord s tri pobjede, sve vam je jasno) potrebno nam je nešto ovako epski. I želimo biti dio povijesti, želimo vidjeti kako nove legende zamjenjuju stare legende, zato i usporedbe, zato i ovako smjele izjave, ali za to uistinu nema potrebe.

Lijepo je što postoje različite ere – osim Nate Robinson ere, ta nam nikako ne sjeda.

Glavni događaj

Bez obzira na dobre igrače Easta, pobjeda Zapada je bila očekivana. Kevin Durant i Steph Curry su dovoljan razlog, zamislite ako KD stvarno ode u Golden State po završetku sezone. No igrač koji je prema medijima i društvenim mrežama najviše činio razliku je Russell Westbrook. Igrač Oklahoma Thundera je bio MVP All Star utakmice, već drugi put zaredom.

A photo posted by NBA (@nba) on

 

Za 22 minute provedene na terenu, Westbrook je zabio 31 koš, najviše u momčadi zapada, a zabilježio je i 8 skokova, 5 asistencija i 5 ukradenih lopti.

“Iskreno sam se iznenadio ovom nagradom. Bio sam iznenađen kad su me prozvali. Sretan sam i blagoslovljen što sam mogao biti dio ove utakmice.” Westbrookova izjava za ESPN

A video posted by NBA (@nba) on

Tih i iskren susret Kobeja i sadašnjeg MVP-a Westbrooka

Westbrook je prvi igrač u povijesti koji je osvojio MVP nagradu dvije godine zaredom. Bob Pettit je također osvojio nagradu dvaput zaredom, ali ju je drugi put podijelio s Elginom Baylorom pa mediji stavljaju naglasak na Westbrookov rekord. Najviše koševa je zabio Indianin Paul George koji je predstavljao Istok. 41 poen u koji je utkano i 9 trica. Nedostajao mu je samo još jedan koš da prestigne Wilt Chamberlainov All-Star rekord od 42 poena. Ovo je bila dobra večer za Georgea kojem je prošla godina bila pakao nakon loma obje noge. Ovo je dokaz da se vratio. Ovaj All Star Weekend je po mnogočemu bio poseban – ponajviše će se pamtiti kao Kobe Bryantov oproštajni nastup na All Staru. Uistinu, jedna velika legenda napušta sport kojem je puno dao tijekom svojih 20 sezona u ligi i bez obzira volite li ga ili ne – ne možete mu ništa oduzeti. U srazu istoka i zapada je zabio 10 komada, a ispraćen je aplauzom Air Canada Centrea.

@kobebryant is subbed out of his final @nbaallstar game! #NBAAllStarTO

A video posted by NBA (@nba) on

 

U poluvremenu ne nastupaju NFL Super Bowl izvođači kao Coldplay (sva sreća), Beyonce i Bruno Mars – već Sting koji je očito odlučio odmoriti malo od vinogradarstva u veljači i otpjevati koju numeru. Uvjerljivo nam se najviše dopao komentar vjerojatno najboljeg sportskog novinara Billa Simmonsa na Twitteru.

 

Mi nismo dijelili toliko oduševljenje Stingom, ali da se Craig David pojavio s njim da odroka Rise&Fall – ne bismo se bunili.

Iako je All Star vikend prošao – i dalje mislimo na njega, sređujemo dojmove… O ovom vikendu će se pričati desetljećima.

TAGOVIall star jordan Kobe Bryant košarka lebron james nba Nike steph curry zakucavanje

Komentiraj