Brže ne može
Najbrži nogometaši današnjice koje bismo htjeli imati u svom timu
Danas brzanci imaju nevjerojatnu tehniku, a složili smo listu najbržih igrača koje bismo htjeli imati u svom timu. Jednom kad se obogatimo i kupimo Grafičar Vodovod.

Nogomet je nekoć više cijenio tehničare, romantičare kojima nije bila potrebna brzina da budu superiorni, igrače koji su zatvorenih očiju znali poslati loptu s očima. Takvi postoje i danas, ali suvremeni nogomet više ne trpi spore igrače koji nisu sposobni uloviti prejaku loptu ili napraviti naglu tranziciju iz napada u obranu.
Mohamed Salah
Salah je zapeo za oko europskim klubovima nakon dobrih izdanja u švicarskom Baselu, a 2012. je proglašen najobećavajućim afričkim talentom. Chelseajeva politika “kupi sve što imalo vrijedi” je zaslužna za njegov dolazak u London, ali je njegova budućnost bila nesigurna zbog odsluženja egipatskog vojnog roka – kojeg je ipak pošteđen. Nije dobio previše šanse na Stamford Bridgeu pa je prvo bačen u Fiorentinu na posudbu, zatim u Romu – gdje je našao i stalni angažman. Nakon ovog sprinta protiv Barcelone, čelnici Plavaca iz Londona se sigurno grizu.
Lionel Messi
A što još reći o nogometnom bogu? Tko je samo jednom vidio Messija kako igra, jasno mu je da se radi o interplanetarnom kalibru koji će i u sedamdesetim godinama ponižavati obrambene igrače.
Angel di Maria
Još jedan Argentinac na listi, ali Argentinac koji ne štopa igru kao nekoć brzanac Ariel Ortega.
Daj vidi samo kako je di Maria prodao tunel Urugvajcu u punoj brzini.
Di Maria je odradio i adidas Speed Test koji se sastojao od sprinta od 40 metara – jednom s loptom i jednom bez lopte. Moramo li uopće reći da čovjek leti?
Nije nam jasno kako se Real odrekao tako dobrog igrača, a zatim i Manchester. Pa ljudi moji, pa što vam je?
James Rodriguez
A James Rodriguez je toliko brz da ne može usporiti ni kada vozi automobil. Kad je došao u Madrid, imao je bliski susret s policijom zbog jurnjave 200 km/h. Čini se kako ga Zizou baš i ne voli previše pa bi James mogao uskoro potražiti i drugu sredinu u kojoj će zaluđivati navijače svojom brzinom.
Ivica Olić
Stvarno ste mislili da ćemo napraviti listu najbržih nogometaša bez Ivice Olića? I za trideset godina će Ivica sprintati za loptom po niželigaškim terenima i svejedno će biti brži od većine današnjih nogometaša. Tko ga je vidio na Svjetskom u Brazilu zna o čemu pričamo. Dvaput je bio hrvatski nogometaš godine, a s Bayernom je osvojio dvije Lige Prvaka. Danas igra u “onom drugom klubu iz Münchena” – 1860 München. Želimo im povratak u prvu ligu pa da ovaj olićan igrač još jednom okusi bundesligaške travnjake.
Theo Walcott
Od Engleza smo se odlučili za Walcotta, koji bi vjerojatno bio još i brži da nije bilo učestalih ozljeda kroz njegovu karijeru. Guardiola je jednom prilikom izjavio kako trebate pištolj da zaustavite Walcotta. Upoznali smo se s njegovom brzinom na Maksimiru kad nam je zabio hat-trick u bolnom porazu u kvalifikacijama za SP u Južnoj Africi (na koje nismo otišli).
Arjen Robben
Nakon Zidanea najpoznatija proćelava glava svjetskog nogometa je ujedno i jedan od najbržih nogometaša. Možda po klasičnom sprintu sa štopericom i nije baš tako, ali u nogometu je važnija ona pragmatična brzina, važno je da si brži od protivnika. A Robben je to redovito.
Simao Sabrosa
Sabrosa je još uvijek aktivan nogometaš i igra za indijski klub NorthEast United FC kao lijevo krilo. Naravno, više nema onu brzinu s kojom se nekoć mogao pohvaliti, ali u najboljim danima u Benfici i Atletico Madridu je bio jedan od najprobojnijih krilnih igrača Europe. Zahvaljujući niskom težištu je bio i dovoljno stabilan da ga ne bi baš svaki kontakt srušio na pod. A i nećemo lagati – voljeli smo ga neizmjerno u Football Manageru.
Gareth Bale
Ono što je nekoć bio Giggs, danas je to Gareth Bale. Vjerojatno i više, ali naše nogometno-romantičarske duše će to teško priznati. Za razliku od Giggsa, sudjelovao je na velikoj nogometnoj smotri u obliku ovogodišnjeg Europskog prvenstva. Baš kao i Walcotta, još jednog brzanca s ove liste – iz Southamptona ga je otuđio londonski klub, samo što je Bale završio u ljutom Arsenalovom rivalu Tottenhamu. Ondje je postao kompletniji igrač koji je za previše keša prodan u Real Madrid, a danas oduševljava svojom brzinom, ali i cjelokupnom igrom. U početku se govorilo da u Madridu nije opravdao uložen novac, ali mi se ne slažemo. Daj pogledaj ovaj gol protiv Barce.
Sezona 2016/17. je već lagano krenula, tko će nas oduševiti svojim brzim prodorima i driblinzima? Revolucionarna kolekcija adidas kopački ACE16 i X16 neizostavan je čimbenik ovih nogometnih uzbuđenja, a priliku da ih isprobaju dobili su i hrvatski nogometaši Domagoj Antolić i Marko Rog. Nova Speed of light kolekcija ACE16, X16 i MESSI nudi tri nove upečatljive boje – solarna crvena i žuta te šokantno plava koje su rezultat refleksije nastale u eksperimentu s brzinom svjetla.