Viralno

Prank godine? Gomile naivaca gledale videoigru misleći da je finale Lige prvaka

Finale Lige prvaka na Stade de France
Finale Lige prvaka na Stade de France Foto: YouTube screenshot
Svima nam se dogodilo da smo na putu, a na TV-u je važna utakmica koju ne smijemo propustiti. U tim situacijama poduzimaju se očajničke mjere traženja prijenosa kako se god zna i umije. Upravo takva očajnička situacija zatekla je više od 3 tisuće ljudi koji su pratili Pro Evolution Soccer stream finala Lige prvaka između Liverpoola i Real Madrida na YouTubeu uvjereni kako gledaju prijenos stvarne utakmice.

Naivci nisu čak ni primijetili kako je početna postava obiju momčadi znatno promijenjena, a tko će ih kriviti, nužda ne bira. Ako ništa drugo, ovo finale je bilo puno sadržajnije nego ono igrano u Parizu jer je već u prvih 45. minuta palo sedam golova.

Nekima se tu možda trebala upaliti lampica da ipak nije riječ o pravoj utakmici. Ovo je možda i najbolji primjer toga koliko daleko je otišla simulacija stvarnosti. Tko zna, možda ima onih koji su baš namjerno gledali igru umjesto pravog finala.

Što se tiče stvarne utakmice na stadionu Stade de France 28. svibnja, Real Madrid i Liverpool otišli su na odmor pri rezultatu 0-0 nakon napetog prvog poluvremena.
Činilo se da će Sadio Mane povisiti rezultat od 1-0 za drugoplasiranu momčad Premier lige, ali vratar Los Blancosa Thibaut Courtois izvrsno je zaustavio svaki šut upućen u njegova vrata. U 59. minuti Vinicius Jr. zabio je na asistenciju Valverdea, nakon čega je Real uspješno utakmicu priveo kraju.

Courtois, koji je ove sezone iznova spašavao Madrid u Ligi prvaka u već nekoliko navrata, napravio je tri velike obrane u prvih 20 minuta te je u drugom poluvremenu samo nastavio briljirati. Za svoj doprinos zasluženo je proglašen igračem utakmice.

Navijači njegovog bivšeg kluba su mu se osvetili na izrazito ružan način.

Sigurni smo da su navijači u videoigri pristojniji.